Merak Etmek

Merak ettiğiniz herşey burada....

Herkes Onu Okuyor Yarışması başladı

“Herkes onu okuyor yarışması” kaybedeni olmayan bir yarışma. Bir kitabı okuyup bu kitapla ilgili soruların yer aldığı bir sınava girme kurgusuna dayanan yarışma şekli için ayrıntılar yazımızda…3 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışma bir çok sivil toplum kuruluşunun katılımıyla organize ediliyor. Ortaokul , Lise ve yetişkin düzeylerinde uygulanan yarışma için ayrıntılar birazdan burada olacak.

Herkes Onu Okuyor

Peygamber Efendimizi hakkıyla tanımak ve tanıtmak için yola çıkan Peygamber Yolu Derneği, “Herkes O’nu Okuyor” kampanyasını başlattı. Dernek tarafından seçilen kitapların okunması sonucunda yapılacak sınavda dereceye girenleri başta umre olmak üzere sürpriz hediyeler bekliyor.

İlahiyatçı akademisyenlerden oluşan bir ekip okunacak kitapları tespit ettiler.
Başvurular 7 Ocak tarihinden itibaren başladı. 24 Mart son tarih. Sınavlar 31 Mart ile 12 Nisan tarihleri arasında yapılacak. Ödüller de oldukça cazip: Yüzlerce umre, dizüstü bilgisayar, mini tablet, akıllı telefon ve binlerce sürpriz hediye. Detaylı bilgi için “herkesonuokuyor.com” sitesine bakabilirsiniz.

Yarışma için kayıtları ne zamana kadar yaptırabilirsiniz?

7 Ocak – 24 Mart 2014 tarihleri arasında kayıt yaptırabilirsiniz.

Herkes Onu Okuyor sınav ne zaman?

Sınav 31 Mart – 12 Nisan 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Başvuru için buraya tıklayarak formu doldurmanız gerekiyor.

Kim hangi kitabı okuyacak?

  • Ortaokul öğrencileri Rahime Kaya’nın “Efendiler Efendisi Hz. Muhammed” kitabından sorumludur.
  • Lise öğrencileri Dr. Reşit Haylamaz’ın “Efendimiz” kitabından sorumludur. İstedikleri takdirde yetişkinler kategorisinde de sınava girebilirler.
  • Yetişkin kategorisinde sınava girecek olanlar M. Fethullah Gülen’in “Sonsuz Nur” kitaplarından sorumludur. Yetişkin okurlar da isterlerse lise kategorinin kitabı olan Efendimiz kitabından yarışmaya girebilirler.

16 Comments

Add a Comment
  1. arkadaşıma katılıyorum çok verimli olacağına bende inanıyorum.Allah hepimize yardım etmesi dileğiyleeeeee………..:)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Merak Etmek © 2013 Frontier Theme